Ceny ekogroszku

Zapotrzebowanie na węgiel kamienny z roku na rok nie maleje.Skoro tak wiele już mówimy na temat ekogroszku, jako popularnego i polecanego materiału grzewczego, warto wspomnieć kilka słów na temat jego cen. Ekogroszek, jak już pisaliśmy, nie należy do opałów tanich. Ceny są różne w każdym mieście. Będą więc nieco inne w Warszawie, jak o stolicy, czy też w innych miastach.

Średnia cena za ekogroszek

Średnia cena za tonę to jednak 800-900 złotych. Jak więc widać, w porównaniu do innych materiałów, takich jak choćby tradycyjny węgiel, nie wspominając już o znacznie tańszym mule dajmy na to, cena ta jest bardzo wysoka. Nie każdy więc będzie w stanie sobie na taki opał pozwolić, tym niemniej, że na całą zimę, potrzebnych nam będzie spokojnie kilka ton tego materiału. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakiej wielkości jest nasz dom.

Średnio, dla przeciętnej rodziny będzie to jednak 5-7 ton. Oczywiście zdarzają się zimy krótkie i bardzo długie, które dają się nam we znaki. To także ma ogromny wpływ na ilość kupowanego opału. Ekogroszek to jednak bardzo kaloryczny i dobry jakościowo materiał opałowy.