Węgiel orzech – opis i właściwosci

Jeden z opałów – węgiel orzech

wegiel orzech powiększenie               Mieszkając w bloku jesteśmy pozbawieni wielu obowiązków i problemów, które wiążą się ewidentnie z mieszkaniem w domach prywatnych. Mimo to jednak wielu wybiera mieszkanie w swoim własnym domu, z racji na wiele plusów, które z tego wynikają. Jednym z naszych największych obowiązków, a tym samym większych inwestycji w ciągu roku jest wybór i zakup odpowiedniego opału na zimę. Nie warto zostawiać sobie tego obowiązku na ostatnią chwilę z kilku różnych powodów. Przede wszystkim, musimy pamiętać, że im większymi krokami zbliża się niechciana zima, tym bardziej rosną ceny wszelkich opałów. Dlatego też, z racji na kondycję naszego portfela, lepiej jest już wcześniej wygospodarować fundusze na ten cel i kupić odpowiednią ilość opału. Druga kwestia to taka, że czasami zdarza się, że w okresie późnojesiennym i wczesnozimowym, zaczyna brakować opału w składach. Jest to związane z nagłym zainteresowaniem i zwiększoną ilością klientów. Na konie także pamiętajmy, że nie wystarczy wybrać opału i go kupić. Trzeba go jeszcze zgromadzić w określonym miejscu, którym najczęściej jest kotłownia, czy piwnica. Nawet jeśli zamówimy sobie transport ze składu do domu, opał zostanie zrzucony w ogrodzie i naszym zadaniem będzie wrzucić go do piwnicy, bądź kotłowi. Niewątpliwie złe warunki pogodowe jedynie pogorszą sytuację i sprawią, że zadanie to stanie się dużo bardziej uciążliwe. Mając już za sobą kwestię tego, kiedy najlepiej kupować opał, zastanówmy się, jaki opał wybrać. Z pewnością mamy tutaj duże pole do popisu, ponieważ możliwości jest mnóstwo. Kierować będziemy się oczywiście przede wszystkim tym, jaki mamy piec. Jeżeli jest to piec zasypowy, konwencjonalny, kuchnia węglowa, czy kominek, to jednym z lepszych wyborów będzie z pewnością węgiel orzech.

Jaki jest węgiel orzech

orzech wegiel przykład                To typ węgla kamiennego, który wyróżnia się przede wszystkim swoją granulacją. Należy bowiem do tak zwanych węgli grubych, czyli największych spośród trzech odmian węgla kamiennego. Jego wielkość waha się od 20 do 40 mm. Jest uznawany także za węgiel, tak zwany płomienny, który charakteryzuje się długim i bardzo jasnym płomieniem przy spalaniu. Jest to węgiel z pewnością bardzo ekologiczny, ponieważ ma niską zawartość siarki. Dodatkowo warto także wspomnieć, że w efekcie spalania węgla orzecha otrzymujemy naprawdę niewielką ilość popiołu, dzięki czemu nie musimy tak często czyścić i wymiatać kotła, czy kominka. Węgiel orzech pozwala nam więc na zachowanie dużej czystości, dzięki czemu może być właśnie śmiało stosowany w kominkach pokojowych, które tak lubimy. Zazwyczaj do palenia w kominkach pokojowych używamy drewna, ponieważ nie brudzi ono tak bardzo. Teraz zaś wiemy, że mamy do wyboru także orzech, który daje dużą kaloryczność i przyjemne ciepłe, również bez zbędnego brudu.

Dlaczego warto stosować węgiel orzech

Na początek warto wspomnieć, że węgiel tego typu jest dość drogi, a mimo to od dłuższego już czasu, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Jest to też chyba jego największa reklama. Jeżeli bowiem mimo wysokiej ceny, ludzie ciągle chcą palić orzechem, oznacza to, że musi to być naprawdę doskonałej jakości produkt. Dlaczego więc warto palić orzechem? Przede wszystkim dlatego, że jest on bardzo kaloryczny, a tym samym wydajny. Daje przyjemne, prawdziwe ciepło i z racji na swoją płomienność, bardzo ładnie się prezentuje w kominkach pokojowych. Jak już wspomnieliśmy nie produkuje dużej ilości popiołu, a także szlaki. Warto również wspomnieć, że nie jest tak smolisty, jak na przykład wszelkie rodzaju mułu. Dzięki temu też nie musimy się obawiać, że na skutek spalania, będzie się osadzał w naszych kotłach, kominkach, oraz przewodach kominowych. To sprawia nie tylko, że nie musimy tak często czyścić naszych pieców, ale także że nie jesteśmy zagrożeni takimi przypadkami, jak chociażby zapalenie się sadz w kominie, które jest niewątpliwie bardzo niebezpieczne i prowadzi do dużych zniszczeń, których naprawa jest często bardzo kosztowna. Węgiel orzech, z racji na swoją niewielką smolistość, przedłuża także żywotność naszych urządzeń, co prowadzi do oszczędności pieniędzy.

Podnoszenie wydajności orzecha

Nie każdy z nas wie, że węgiel orzech możemy łączyć także z innymi paliwami stałymi, takimi jak na przykład pelet drzewny, trociny, czy węgiel brunatny. Dzięki temu nie tylko podnosimy wydajność naszego orzecha, ale także mamy duży wpływ na tempo jego spalania i możemy kontrolować w łatwy sposób nasze wydatki na ogrzewanie. Zamiast więc kupować dużą ilość drogiego węgla orzecha, możemy postawić na niego, jako głównie źródło opałowe, ale dodatkowo uzupełnić jego ilość również tańszymi rozwiązaniami.

Gdzie kupować węgiel orzech i w jakiej formie

Węgiel orzech mogą Państwo zakupić między innymi w naszym składzie opału w Warszawie. Sprzedajemy bowiem tylko sprawdzone i najlepszej jakości materiały opałowe. Jeśli zaś chodzi o formę w jakiej jest on sprzedawany, to są dwie możliwości. Albo kupujemy go w formie sypkiej na tony, albo też w formie spakowanych worków, gdzie mamy wydzielone określone ilości materiału. Wybierzmy więc formę, która bardziej nam odpowiada.